Haziran 21, 2013

DOĞANIN BESTESİ BLOG: GÜVEN ASA ZEYTİNYAĞLARI İLE 3 KİŞİYE HEDİYEMİZ V...

DOĞANIN BESTESİ BLOG: GÜVEN ASA ZEYTİNYAĞLARI İLE 3 KİŞİYE HEDİYEMİZ V...: GÜVEN ASA ZEYTİNYAĞLARI İLE 3 KİŞİYE  HEDİYEMİZ VAR !!! Ticari hayatımız Kurtdedelerimiz ile başlamaktadır, ve en son b...

GÜVEN ASA ZEYTİNYAĞLARI İLE 3 KİŞİYE HEDİYEMİZ VAR


GÜVEN ASA ZEYTİNYAĞLARI İLE 3 KİŞİYE 

HEDİYEMİZ VAR !!!

Ticari hayatımız Kurtdedelerimiz ile başlamaktadır, ve en son bize ait dönemi arz etmekteyiz.
1956 ile 1959 yılları arasında askeri görevimi İstanbul’da tamamladım.1960 senesinde Samsun’da Bankalar Caddesi, ve Sakarya caddesinde manifatura, kumaş toptancı ve perakendeciliği ile başladık. Sümer manifatura unvan ile kardeşlerimle beraber devam ettik.1967 senesinde İstanbul’da Aşir Efendi Caddesi Aşir Efendi Han’da Huzur Kumaş ve Giyim Sanayi’yi kurduk. Bir sene sonra Sirkeci Büyük Postane karşısında ilk perakende ve toptan mağazamızı açtık…
2. mağazamızı Halaskar Gazi Caddesi No:194 Osmanbey’ de açtık. 3. mağazamızı Kadıköy Söğütlü Çeşme Caddesi No:17’de açtık. 4. müessesemizi Ümraniye Site Yolun’da 14.000 metrekare kapalı alanı bulunan fabrikamızı ve perakende alışveriş merkezimizi kurduk. Gaziosmanpaşa’ da 11.000 metrekare alanlı 5. mağazamızı açtık. Bakırköy İncirli Caddesi’nde 4.000 metrekare kapalı alanlı 6. mağazamızı açtık. Altunizade’de 6.000 metrekare kapalı alanlı 7.  mağazamızı açtık.
          Halkımızın güvenine layık olabilmek için kaliteli mal üretip hesaplı satmaya çalıştık. Değerli halkımızdan büyük ilgi gördük, değerli müşterilerimize sonsuz teşekkür ederiz.
Huzur Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş aynı prensiplerle devam etmektedir.
           Ben Turgut Gencal Huzur Giyim Sanayiyi iki oğlum Bahadır ve Hulusi Bey’e 2002' de devrettim. Hisselerimi aldım ayrıldım.
2006’da Çekmeköy’de Güven Gayrimenkul İnşaat Taahhüt  Ltd Şti  kurdum.Çekmeköy’de İnşaat ve gayrimenkul işi ile meşgul oldum ve olmaktayım.
           Bu arada Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Pelitköy bu yörelerin kıraç ve yamaç zeytinliklerinden zeytin bahçeleri satın aldım. Zeytin ağacına karşı olan sevgim bu bahçeleri bize aldırttı. Zeytinlerimizi mümkün olduğu kadar kaliteli yağ yapan yerlerde sıktırarak hasatımızı alıyorduk. Fakat içimiz rahat değildi çünkü kalitesiz zeytinleri de sıraya koyup sıkıyorlardı. Çünkü makinist 24 saat çalışıyordu. Bazen 40 ‘C sıcaklık bazen 50 ‘C sıcaklık ile sıkım yapıyordu. Sonrada Pelitköy’de bir zeytinyağı fabrikası satın aldık.
Aylarca bu konuda bu işin uzmanları ile görüşerek ve Dünya’da İspanya, İtalya’da yazılmış kitaplar alarak ve gece gündüz çalışarak en kaliteli zeytinyağı nasıl yapılabiliri öğrenmeye çalıştık.Ve başarılı olduğumuza inanıyoruz.
          Çünkü biz zeytinlerimizi delikli kasalarda topluyoruz. En kısa zamanda fabrikaya ulaştırıyoruz yine fabrikada delikli kasalara koyarak imalata sokuyoruz. Dünya’da Alp Dağların’dan sonra en bol oksijen alan Ayvalık, Keremköy, Gömeç ve Pelitköy civarından zeytinlerimiz alınmaktadır ve soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmaktadır. Şu anda sizlere sunduğumuz zeytinyağımız 0,4 Dizem yağdır. Çok az elde edilebilen nefaset ve güzelliktedir. Her şeyine güveniyoruz ve kefiliz, afiyet olsun.
           Güvenasa Naturel Sızma Zeytinyağımızı kızartmada, yumurtada, baklavada, börekte, pilavda, tüm hamur işlerinde, balıkta ve tüm yemeklerinizde güvenle kullanabilirsiniz.
         

       GÜVENASA    TURGUT GENÇALZEYTİN  VE ZEYTİN YAĞININ FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR 


ZEYTİNYAĞI VE SAĞLIK


        
  Zeytinyağının insan sağlığına sayısız faydaları vardır.Yemek ve salatada verdiği o muhteşem koku ve tadın yanı sıra kolesterolü düşürür,kalp ve damar hastalıklarının önüne geçer. Zeytinyağının içinde bulunan A.O.K ve E vitaminlerini sayesinde hafızayı  güçlendirir ve yaşlanmayı geciktirir. Zeytinyağı kalp atışlarının düzenlenmesinde yardımcı olur ve ayrıca antioksidan madde içerir.Sindirmeyede yardımçı olmakla birlikte hemoroidi ve kabızlığı önler. Cildin yumuşamasını ve nemlenmesini sağlar ve en önemlisi kanser riskini azaltır.

          Zeytinyağının faydalarını sadece yiyerek ve içerek değil, vucudumuza sürerekte anlayabiliriz.Bu konu hakkında zeytinyağı sevdalısı Amerikalı Carol Frenze bilgilerini 'zeytinyağı tutkusu' adlı kitabında biraraya getirmiştir. İşte Frenze'nin bahsettiği zeytinyağını dıştan sürmekle elde edilen faydaları;

          Zeytinyağı saça ve cilde sürüldüğünde inanılmaz güzellik sağlar. Kuru cildi canlandırır yumuşatarak eşsiz güzellik sağlar. Uzun süre ayakta duranlar için; Zeytinyağı yorgun ayakları dinlendirir ve canlandırır. Zeytinyağı mükemmel nemlendirici ve yumuşatıcıdır. Çatlak veya kuru cildi tedavide birebirdir. Vucuda zeytinyağı ile masaj yapıldığında kan dolaşımı artar ve dokular oksijen taşır. El deri ve saçtaki boyayı çıkarmakta da kullanılır.  KUR'AN DA ZEYTİN
 
          İncire ve zeytine , Sina dağında bu min beldeye yemin olsunki biz insanı en mükemmel şekilde yarattık.( TİN , 1-4 )
          Allah sizin için ekinler, zeytinlikler , hurmalıklar ve envai çeşit meyveler yetiştirdi. ( NAHL , 11 )
          Yukarıdaki ayetlerden anlaşılıyor ki zeytin ağacı mübarek bir ağaçtır. Allah bu ağaça yemin ediyor.
 
RESULULLAH SÜNNETİNDE ZEYTİN 
          Sünnette, yemeklerde zeytinyağı kullanmanın önemini görüyoruz. Zira Peyganmer Efendimiz ( S.A.V) zeytinyağını bizzat yemiş ve vucuduna sürmüş ve ağacın mübarek olduğunu bildirmiş bizlere. Tirmizide rivayet edilen bir hadisi şerifi Peyganmer Efendimiz (S.A.V) şöyle diyor;  Zeytinyağı yiyiyniz ve onunla yağlanınız; çünki o mübarek bir ağaçtan çıkıyor...

          Bir rivayete görede Peygamber efendimiz ihrama gireceği zaman başına biraz zeytinyağı sürermiş


MODERN BİLİMDE ZEYTİN

          Zengin beslenme beslenme değerine sahip zeytinyağı gliserin ve yağ asitinden oluşmaktadır. Mısır Ayn Şems Üniversitesinde Prof Dr. Nazmi Halil Ebu Ata 'Bitki Alemi ve Kur'an  mucizeleri adlı kitabında, zeytinyağının birçok tıbbı faydalarını tesbit etmiştir. Bu faydalardan bazıları şunlardır,

  • Kalp damarının sertleşmesini önler 
  • Sinirleri yatıştırır ve tansiyonu dengeler
  • Şeker hastalarında, kandaki şeker seviyesini hastaların durumunu iğleştirir.
  • Kabızlığı önler.

Katılım Şartlarını Yerine Getiren Toplamda 3 kişiye resimde görmüş olduğunuz zeytinyağları hediye..

1. kişiye 1000 ml -2.kişiye 500 ml 3.kişiye 250 ml 

KATILIM ŞARTLARIMIZ
1-Bloğumu izlemeye alıp sayfamı begenin 
2-Firmamızın facebook  sayfasını beğenin ve herkese acık paylaşın

 https://www.facebook.com/GuvenAsaZeytinyaglari

3-Sayfamızdaki videoyu izleyip yorum yazın ve paylaşın
https://www.facebook.com/GuvenAsaZeytinyaglari/posts/564876526868297
Son olarak kampanyamızı sosyal ağlarda duyurup linklerinizi yorum olarak bırakın.
Kampanyamız 15 Haziran- 15 Temmuz     arasındadır
Kargo değerli firmamıza aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder